Достапни линкови

Париз: Германија и Франција ќе предложат двојно претседателство со ЕУ


Германија и Фрaнција ќе предложат воведување на двојно претседавање со Европската унија, соопшти францускиот претседател Жак Ширак. Според него со Унијата би претседавале претседателот на Европската комисија и првиот човек на Советот на министрите.
XS
SM
MD
LG