Достапни линкови

Вашингтон: Потребен нов договор меѓу САД и Северна Кореа


Американскиот државен секретар Колин Пауел за Вол Стрит Журнал изјави дека е потребен нов договор мегу Соединетите држави и Северна Кореја со кој оваа земја ќе биде принудена да не ја развива нуклеарната програма. Соединетите држави соопштија дека се подготвени да разговараат со Северна Кореја, но и за преговори.
XS
SM
MD
LG