Достапни линкови

Европа: Студот причина за стотици мртви


Студеното време е причина за стотици мртви низ Европа. Во Москва пак како што известуваат службите за итна помош од почетокот на зимата најмалку 286 лица го загубија животот поради ниските температури.
XS
SM
MD
LG