Достапни линкови

Њујорк: Инспекторите во Ирак продолжуваат со работа


Шефот на инспекторите за оружје при Обединетите нации Ханс Бликс изјави дека неговите експерти ја продолжуваат работата на теренот благодарејќи на новите разузнавачки информации добиени од Соединетите држави и Велика Британија. Шефот на Мегународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеи изјави дека на инспекторите ќе им бидат потребни уште неколку месеци за да кажат дали во Ирак има оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG