Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа инсистира на директни разговори со САД


Северна Кореја инсистира да започнат директни разговори со Соединетите држави за изнаоѓање на решение за нуклеарната криза. Минатата недела Северна Кореја се повлече од договорот за неразвивање на нуклеарното оружје што предизвика реакции од мегународната заедница.
XS
SM
MD
LG