Достапни линкови

Париз: Средба Ширак - Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер и францускиот претседател Жак Ширак денеска ќе се сретнат во Париз. Главна тема на разговорите се очекува да биде ирачката криза.
XS
SM
MD
LG