Достапни линкови

Блиски Исток: Нови жртви


Најмалку осуммина Палестинци и двајца Израелци загинале во меѓусебните судири во последните 24 часа, само две недели пред општите избори во Израел. Палестинците тврдат израелскиот премиер Ариел Шарон дека ги интензивира воените дејства за да го сврти вниманието на јавноста од обвунувањата за вмешаност во корупција. Израелскиот министер за одбрана Шаул Мофаз оцени дека Израел се соочува со пораст на тероризмот.
XS
SM
MD
LG