Достапни линкови

Вашингтон: САД подготвени за дијалог со Северна Кореа


Соединетите Држави се подготвени за дијалог со Северна Кореја за решавање на нуклеарната криза, изјави во Сеул американскиот пратеник за Азија Џејмс Кели. Доколку се надмине кризата, Вашингтон ќе му помогне на Пјонг Јанг да го надомести недостигот на електрична енергија, додаде Кели.
XS
SM
MD
LG