Достапни линкови

Ерусалим: Две ракети исфрлени од појасот Газа


Израелското радио јавува дека две ракети касам тип се исфрлени од појасот Газа во јужниот дел на Израел. Овиј тип на ракети ги користени од палестински групи и имаат дострел до 12 километри. Претходно израелсаката војска влезе во појасот Газа.
XS
SM
MD
LG