Достапни линкови

Техеран: Посета на турскиот премиер


Турскиот премиер Абдула Гул денеска пристигна во Техеран. Тој со претставници на иранските власти ќе разговара за изнаоѓање на решение за ирачката криза.
XS
SM
MD
LG