Достапни линкови

Иран: Земјотрес од пет степени според рихтеровата скала


Земјотрес со јачина од 5 степени според рихтеровата скала ја погоди јужна иранска провинција Фар. Притоа се уништени повеќе куќи и училиштето во провинцијата.
XS
SM
MD
LG