Достапни линкови

Москва: Двајца загинати во експлозија на бомба во кафуле


Две лица загинаа, а девет се повредени во експлозија на бомба во едно кафуле во Москва, соопшти полицијата. Како што јавуваат агенциите бомбата ја фрлило едно момче кое исто така е повредено во експлозијата.
XS
SM
MD
LG