Достапни линкови

Виетнам: Единаесет загинати во експлозија во фабрика


Единаесет лица загинаа, а 35 се повредени во експлозија во фабрика за преработка на бамбус на југот на Виетнам. Агенциите јавуваат дека истрагата за причините за експлозијата е во тек.
XS
SM
MD
LG