Достапни линкови

Москва: Нуклеарното оружје мора да се уништи вели Коизуми


Јапонскиот премиер Јунширо Коизуми изјави дека нуклеарното оружје мора да се уништи. Говорејќи денеска во Москва на мегународната конференција за атомска енергија Коизуми посочи дека нуклеарната технологија која требаше да се користи и за други намени примарно е користена за производство на оружје.
XS
SM
MD
LG