Достапни линкови

Берлин: Уапсени двајца Јеменци членови на Ал Каеда


Германската полиција уапси двајца јеменци кои се осомничени дека се членови на Ал Каеда. Апсењето следи по барање на американските власти. Портпаролот на германската влада изјави дека лицата ќе бидат екстрадирани во Соединетите држави што е можно побрзо.
XS
SM
MD
LG