Достапни линкови

Кина: Осум рудари загинаа во експлозија


Во подземна експлозија загинаа 8 рудари во рудник за јаглен во близина на градот Басхан во североисточниот дел на Кина. Истрагата за причините за експлозијата е во тек.
XS
SM
MD
LG