Достапни линкови

Сеул: Повик до Северна Кореа за преговори


Јужнокорејскиот претседател Ким ди Јанг изјави дека одлуката на Северна Кореја да се повлече од договорот за неширење на нуклеарно оружје е многу сериозна, но оти не смее да се дозволи да дојде до нова војна помегу двете корејски држави. Тој го повика Пјонгјанг да започне преговори за решавање на кризата.
XS
SM
MD
LG