Достапни линкови

Вашингтон: Дополнителни 35,000 војници во заливот


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд потпиша нова наредба за испраќање на околу 35.000 војници во заливскиот регион поради евентуална воена интервенција во Ирак. Од воениот персонал во Заливот ќе бидат испратени маринци и пилоти на борбени авиони.
XS
SM
MD
LG