Достапни линкови

Москва: Помош за регионите погодени од студ


Рускиот премиер Михаил Касјанов најави помош за регионите погодени од екстремно ниски температури, критикувајки ги локалните власти дека не ги подготвиле енергетските и системите за греење за зимски услови. Поради ниските температури, кои во некои делови достигнуваат и до минус 48 степени, илјадници луѓе во 20 градови во Русија останаа без греење.
XS
SM
MD
LG