Достапни линкови

Камбера: Австралија ќе испрати трупи на Блиски Исток


Австралија во наредните недели ќе испрати трупи на Блискиот Исток, во рамките на подготовките за можна војна против Ирак, соопшти премиерот Џон Хауард. Меѓутоа, тој доддаде дека на меѓународните инспектори треба да им се даде уште време за да ја комплетираат својата мисија во Ирак пред да биде донесена одлука за воена интервенција.
XS
SM
MD
LG