Достапни линкови

Пакистан: Уапсени тројца осомничени членови на Ал Каеда


Полицијата во Пакистан соопшти дека уапси тројца осомничени членови на терористичката мрежа Ал Каеда. Лугето биле уапсени откако фрлиле граната врз безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG