Достапни линкови

Индија: Тест на проектил со пократок дострел


Индија денеска тестираше една верзија на проектили со пократок дострел. Според индиските власти проектилите се единствен начин Индија да се заштити од нуклеарно вооружените соседи Кина и Пакистан.
XS
SM
MD
LG