Достапни линкови

Вашингтон: САД ги делат информациите за Ирак освен најчувствителните


Соединетите држави ги делат информациите со инспекторите за оружје кои работат во Ирак, но некои од нив кои се оценети како најчувствителни ги задржуваат, изјави американскиот државен секретар Колин Пауел за Вашингтон Пост. Тој објаснува дека дел од податоците се чуваат зошто претседателот Џорџ Буш сака да види како експертите на Обединетите нации ги користат добиените податоци.
XS
SM
MD
LG