Достапни линкови

Анкара: 75 загинати во авионска несреќа


Авион на турска компанија обидувајќи се да слета во југоисточна Турција се урна во близина на автопат. Властите соопштија дека 75 лица загинале, а петтмина преживеале. Турскиот премиер Абдула Гул изјави дека лошите временски услови изгледа се главна причина за несреќата. Во друга област во југоисточна Турција се урнале уште два авиони кои се наоѓале во истражувачка мисија.
XS
SM
MD
LG