Достапни линкови

Камбера: Вооружените сили на Австралија се подготвуваат за војна во Ирак


Австралија денеска соопшти дека нејзините вооружени сили се подготвуваат за евентуална војна во Ирак. Ова следи по објавувањето на информацијата за мобилизација на специјални сили кои би учествувале во офанзива која би била предводена од Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG