Достапни линкови

Пјонгјанг: Политиката на САД ја зголемува опасноста од нуклеарна војна


Северна Кореја ги обвинува Соединетите држави дека со политиката што ја водат кон Пјогјанг се зголемува опасноста од нуклеарна војна на Корејскиот полуостров. Како што јавува државната севернокорејска агенција Америка го актуелизира нуклеарниот проблем за да ги оневозможи разговорите за соединување на Јужна и Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG