Достапни линкови

Москва: Посета на шефот на дипломатијата на Франција


Францускиот министер за надворешни работи Доминик де Вилпин денеска е во посета на Москва каде ќе се сретне со рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов. Целта на посетата е да се постават основи за претстојниот руско француски самит на кој ќе се разговара за ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG