Достапни линкови

Сеул: Поздравени напорите на САД за разговори со Северна Кореа


Јужна Кореја ги поздрави напорите на Вашингтон да започне разговори со Северна Кореја. Претставници на официјалните власти на Јужна Кореја изјавија дека се надеваат дека овој чекор ќе влијае на Пјогјанг да се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG