Достапни линкови

Вашингтон: Хусеин мора да се разоружа


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека ирачкиот лидер Садам Хусеин мора да дозволи да се разоружа земјата доколку сака да избегне војна со Соединетите држави. Властите во Америка тврдат дека Ирак поседува оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG