Достапни линкови

Москва: Четири лица умреле од студ


Четири лица умреле од студ во изминатата ноќ во Москва, каде што беа измерени минус 27 степени целзиусови. Како што јави Интерфакс, до денеска во Москва од студ умреле 233 луѓе, повеќето од нив бездомници.
XS
SM
MD
LG