Достапни линкови

Канада: Повик до државјаните за напуштање на Венецуела


Канада ги повика своите државјани да ја напуштат Венецуела и повлече дел од дипломатскиот персонал поради политичките нереди во земјата. Во Венецуела, која е петти извозник на нафта во светот, со недели протестираат противниците на претседателот Уго Чавез.
XS
SM
MD
LG