Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот ќе расправа за планот на Буш за економијата


Американскиот конгрес денеска треба да ја започне расправата за планот на претседателот Џорџ Буш за заздравување на домашната економија. Според него, предвидени се мерки за намалување на даноците и државните трошоци за околу 600 милијарди долари во наредните 10 години, како и зголемување на инвестициите во американската економија и отворање нови работни места.
XS
SM
MD
LG