Достапни линкови

Багдад: Хусеин ги обвини инспекторите на ОН за шпиунажа


Ирачкиот претседател Садам Хусеин во говорот по повод денот на армијата ги обвини инспекторите за откривање на оружје за масовно уништување на Обединетите Нации дека во земјата се занимаваат со чисто разузнавачка работа. Во ТВ пораката до нацијата, Хусеин рече дека Ирак се подготвува за можен воен напад.
XS
SM
MD
LG