Достапни линкови

Лондон: Британија ќе почне да испраќа сили во Заливот на 15 јануари


Велика Британија ќе почне да распоредува свои сили во Заливот на 15 јануари, пишува во денешен Сандеј Тајмс. Министерството за одбрана на Велика Британија неодамна соопшти дека тие се подготвуваат за евентуален напад врз Ирак мегутоа до сега не истакна детали за испраќање на воени сили во Заливот.
XS
SM
MD
LG