Достапни линкови

Иран: Петнаесет лица загинаа во сообраќајка


Дванаесет студенти и тројца нивни професори загинаа кога автобусот во кој се возеле паднал во провалија во Јужен Иран. Агенциите јавуваат дека несреќата се случила поради технички проблеми.
XS
SM
MD
LG