Достапни линкови

Париз: Главниот аеродром затворен поради невреме


Илјадници патници ја минаа ноќта на аеродромот во Париз Де гол откако летовите беа запрени поради невреме. Претставници на аеродромската компанија соопштија дека голем број на авиони кои треба да слетаат на аеродромот Де гол се упатувани на други аеродроми.
XS
SM
MD
LG