Достапни линкови

Венецуела: Ранети двајца полицајци


Ранети се двајца полицијаци во протестите во Венецуела чија цел е да се влијае на претседателот Хуго Чавез да даде оставка. Во нив било пукано откако тие се појавиле од толпата народ што го поддржуваат Чавез. Приврзаниците на претседателот ја обвинуваат полицијата за отварањето на огнот.
XS
SM
MD
LG