Достапни линкови

Вилнус: Втор круг од претседателските избори


Денеска во Литванија се одржуваат претседателкски избори. Кандидати за претседател се сегашниот претседател Валдас Адамкус, кој според истражувањата на јавното мислење има сериозни шанси да победи и поранешниот премиер Роландас Паскас.
XS
SM
MD
LG