Достапни линкови

Багдад: Писмо на ирачкиот шеф на дипломатијата до Кофи Анан


Ирачкиот министер за надворешни работи Наџи Сабри упати писмо до генералниот секретар на Обединетите нации Кофи Анан во кое се вели дека Соединетите држави ги кршат меѓународните норми со тоа што го поддржуваат нападот на Ирак, пишува ирачкиот весник Ал Ирак. Во писмото се посочува дека Америка ги крши меѓународните правила кои гарантираат суверенитет на земјата.
XS
SM
MD
LG