Достапни линкови

Сеул: Средба на претставници на Јужна Кореа и САД


Претставници на властите на Јужна Кореја и Соединетите држави денеска се сретнале во Сеул и разговарале за изнаоѓање на решение за нуклеарната програма на Северна Кореја. Средбата се одржа по состанокот на Советот за безбедност на Јужна Кореја на кој се разговарало за позицијата на земјата пред претстојните разговори за Северна Кореја со Америка и Јапонија кои ќе се одржат во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG