Достапни линкови

Багдад: Инспекторите на ОН ја продолжуваат работата


Инспекторите за оружје при Обединетите нации денеска ја продолжија работата на теренот во Ирак во потрага по оружје за масовно уништување. Тие треба да поднесат извештај до Советот за безбедност на Обединетите нации до 27 јануари.
XS
SM
MD
LG