Достапни линкови

Каракас: Двајца загинати и 80 повредени во протести против претседателот


Двајца се загинати и најмалку 78 повредени во вчерашните протести чија цел е претседателот на Венецуела Хуго Чавез да даде оставка. Властите во Каракас соопштуваат дека е нејасно кој ги убил луѓето за време на престрелката во текот на протестите предводени од опозицијата.
XS
SM
MD
LG