Достапни линкови

Пекинг: Северна Кореа подготвена за разговори со САД


Севернокорејскиот амбасадор во Кина денеска изјави дека неговата земја е подготвена на разговори со Соединетите држави за решавање на кризата предизвикана од нуклеарната програма на Пјонгјанг. Северна Коерја ја демонтираше опремата за посматрања на нуклеарните постројки на Обединетите Нации и ги протера инспекторите од земјата. Американската влада претходно одби директни разговори со Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG