Достапни линкови

Германија: Силно невреме


Силна бура од ветрови кои дуваа со 170 километри на час ја погодија вчера Источна Германија. Како што јавуваат агенциите, најмалку едно лице загинало, а три биле повредени од ветрот кој корнел дрва поради што на многу места бил во прекин патниот и железничкиот сообраќај. Од друга страна, големи подрачја на Велика Британија се зафатени од силни дождови при што се закануваат поплави од надојдените реки.
XS
SM
MD
LG