Достапни линкови

Багдад: Ханс Бликс ќе го посети Ирак


Шефот на инспекторите за оружје на Обединетите Нации Ханс Бликс кон крајот на месецов ќе го посети Багдад неколку дена пред да го презентира извештајот за разоружувањето на Ирак во Советот за Безбедност. Извештајот кој треба да биде презентиран на 27 јануари ќе се фокусира на соработката меѓу инспекторите и ирачките власти.
XS
SM
MD
LG