Достапни линкови

Газа: Израелската војска уби тројца Палестинци


Израелската војска уби тројца Палестинци кои влегоа во тампон зоната околу еврејската населба Елин Синај во појасот Газа, јавуваат агенциите. Лицата биле убиени кога се приближиле на 300 метри до населбата.
XS
SM
MD
LG