Достапни линкови

Ирак: Нови бомбардирања во зоната за забранети летови


Американските и британските воени авиони кои патролираат во зоната забранета за летање на југот на Ирак го бомбардираа ирачкиот радарски систем на тоа подрачје, соопшти денеска американската централна команда со седиште во Флорида. Ирачките власти пак сопштуваат дека се бомбрадирани цивилни цели и дека во нападот било убиено едно лице.
XS
SM
MD
LG