Достапни линкови

Вашингтон: САД немаат решено дали да употребат сила против Ирак


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Вашингтон се уште нема решено дали да употреби сила против Ирак. Според него, американската администрација ќе почека на извештајот од инспекторите за оружје. Секретарот Пауел демантира дека Соединетите Држави планирале воени акции и против Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG