Достапни линкови

Белград: Мандатот на Милутиновиќ заврши


Милан Милутиновиќ се соочува со израчување на Хашкиот трибунал откако на полноќ му заврши мандатот како претседател на Србија. Портпаролот на судскиот дел на трибуналот Џим Лендејл изјави дека се очекува Милутиновиќ, кој е обвинет за злосторства на Косово, набргу да биде префрлен во Хаг.
XS
SM
MD
LG