Достапни линкови

Сеул: Притисоците врз Северна Кореа нема да бидат успешни


Претседателот на Јужна Кореа Ким Дае Џунг изјави дека американските притисоци и изолацијата на Северна Кореа нема да бидат успешни.,,Овие методи не успеваат со комунистичките земји - пример е Куба,, соопшти тој и побара од Соединетите Држави и Јапонија дипломатско решение на проблемот.
XS
SM
MD
LG